Logo-sid2

کنگره صنعت رستوران ها

بزرگترین گردهمایی در صنعت رستوران در ایران ، باحضور بیش از 150 نامزد برای دریافت جایزه و 100 مدیر برترصنعت رستوران ایران ، کنگره صنعت رستوران ایران نشانگر تاریخی مهم در تقویم خدمات غذاست.
کانال تلگرام: restaurantsupplychainiran@
نشانی : خیابان مطهری،کوه نور،کوچه یکم پلاک 12
تلفن: 88170811 -88170812

روندهای پیشرو آشپزی ۱۳۹۹که باید به آنها اهمیت داد

یکی از ظرایفی که صنعت خدمات غذا را هیجان انگیز و جذاب می کند تغییر همیشگی و تنوع است . توجه به سلیقه ها و نیازهای مشتریان امروزی از اهداف راهبردی فوق العاده مهمی است که به سرعت در حال پویایی است. لذا مسلح شدن به بینش کافی و تحلیل دقیق بر روی مکان و مزیاتی که مشتریان را به سمت آنجا رهسپار می کند نیاز به برنامه ریزی راهبردی تر و دقیق تری دارد.
در اینجا به موضوعات برجسته این سال ها و سال پیش رو در اکوسیستم حرفه آشپزان ایران اشاره می شود تا انشالله در روز همایش شف ایران توسط اساتید و متخصصان آشپزی کشور حلاجی شوند:

نسل نوین غذای سلامت محور

قطعاً مشتریانی هستند که در مورد آنچه که می خورند فکر می کنند و برای انتخاب غذایی که منافع سلامتی بیشتری داشته باشد اهمیت قائل هستند. همه به دو اصل مهم برای خوردن قائل هستند: ۱. چه چیزی برای قلبم مفید است ۲. محصول کجاست و چگونه رشد یافته است؟

شف هایی که رستوران راه اندازی می کنند؟!

در دو یا سه سال اخیر واژه ای در میان سرآشپزان و در رسانه های اجتماعی با عنوان راه انداز اشاعه یافته است که به صورت غیرسازمان یافته به معنای آشپزی است که به همه امور، شئون و زوایای برپا داشتن رستوران اعم از معماری خارجی و داخلی، طراحی آشپزخانه، استخدام کارکنان جلو و پشت صحنه،آموزش کارکنان، خرید نرم افزار و… احاطه دارد. امّا آنچه که در این میان نگران کننده…

ادامه روند طعم های جهانی

در سال های اخیر پلیت ها، پذیرای طعم های جهانی بوده اند. غذاهای گلوبالی حس ماجراجویی و جستجوی تست طعم مردم را برانگیخته است. اگر به سال گذشته هم نگاه کنیم غالب روندهای اول غذایی جهان هم، بازمرتبط با کوزین اقوام بوده اند:

نوآوری با طعم فیوژن فود

فیوژن فود رویکردی قدرتمند برای خلق و نوآوری با غذاهای اعجاب انگیز دنیاست.فیوژن فود مسیری آسان برای نوآوری را به سرآشپزان تقدیم کرده، به ویژه ترکیب فرهنگ های مختلف غذاهای خیابانی است که قادر است مدل های عملیاتی پخت را ساده کند.

پخت و پز با ضایعات صفر!

زایدات رستوران که قبل از صرف غذای میهمانان تولید می شوند، در طی آماده سازی غذا ایجاد شده و شامل غذاهای خامی همانند پوست سیب زمینی، ریشه سبزی های برگ دار و استخوان، غذاهایی که خوب آماده نشده اند و مایعات، غذاهایی که بطور تصادفی روی کف زمین ریخته شده اند و … می باشد.اطلاعات آماری نشان داده است که حدود ۴ تا ۱۰ درصد غذاهای خام رستوران ها به این نوع زباله تبدیل می شوند.

قیام گوشت گیاه محور

گوشتِ گیاهی به محصولی گفته می شود که برخی از ویژگیهای خاص بافت،طعم و ظاهر گوشت حیوانی را دارد. گوشتِ گیاهی از محتویات متنوعی مانند: سویا، پروتئین بافت دار گیاهی یا گلوتن گندم ساخته می شود. هدف از ساخت گوشتِ گیاهی تولید محصولی است که مانند گوشت حیوانی پخته و خورده می شود.

برش های جدید گوشت

در دو یا سه سال اخیر سرآشپزان ایرانی با شناخت و یادگیری برش های گوشت قرمز منوهای کافه رستوران ها را توسعه داده اند. کانسپت های غذایی گوشتی مانند: ریب آی، تی بن،لم چاپس و لم شانک و ازاین قبیل هستند.امّا سال گذشته انجمن رستوران آمریکا اقدام به انتشار روندبرش های جدید گوشت کرد که می تواند در ادامه برنامه های توسعه سرآشپزان کشور مورد بررسی قرارگیرد.

آشپزخانه نویدبخش

در آشپزخانه نویدبخش (#Fair Kitchen) باور داریم فرهنگ مثبت آشپزخانه به سلامتی کسب وکار می انجامد. زیرا کارمندان آشپزخانه پایدار و وفادار خواهند ماند تیم آشپزی شاد و با نشاط است و البته مهمانان شما بهترین کیفیت را از تیم آشپزخانه دریافت می کنند.

جای خالی دانش پایه آشپزی

بسیاری از آشپزان امروز، برای نشان دادن توانایی و قابلیت های حرفه خود به سابقه گذشته و خاک خوردن صحنه کار و تجارب کسب شده از دوران شاگردی و ظرفشویی و کف آشپزخانه سخن می گویند، غافل از اینکه برای مبدل شدن به یک سرآشپز تمام عیار فقط تجربه صرف کافی نیست.تجربه هارا باید بر ستون فقرات دانش پایه آشپزی و تئورهای طعم و رنگ و ترکیب و نوآوری بنا نهاد.

الهه سلامی

متخصص آشپزی ملل و مدرس

سامان گلریز

چهره رسانه‌ای‌ومدرس‌غذای‌ایران‌زمین

فرهود زعفری

مدیرو بنیانگذارآکادمی‌ایران‌شف

علیرضا فلاح

متخصص نوآوری و توسعه رسیپی

فرانسواحسین

شف فرانسوی مقیم ایران

معین معینی

نماینده شف کات بلژیک در ایران

مرتضی عارف حکیمی

دکترای گیاه پزشکی و ادویه شناسی

جلال زواره

مولف کتاب الف تا ی آشپزی

Angelica Rossi

Author of Appetite Italian Cookbook

وحید فرزانه

بنیانگذارتلفیق غذای ایرانی-هندی در هندوستان

بیزن رجایی

موسس آموزشگاه سنسیر

Tressa Maria Schutzmann

Author of Appetite Italian Cookbook

سپهرمحمدی

متخصص سبک غذای فیوژن

داریوش توفیقی

گارنیش کار حرفه ای غذا

محسن محمدی

خالق سبک گرایی نوین رستوران

Roberto Russo

Ethical Food Company CEO

آریا پراوی

سرشف کافه بیسترو سان ست هتل اسپیناسپالاس

مهرزادمغازه ای

خالق برنامه آشپزی احساس آشپزی-رومانی

یدی مشفقی

نوآور در خلق سبک نوین گریل استیک

ابوالفضل جعفری

بنیانکذارو مدرس برند رسانه ای Ashpaz.tv

رویدادی برای رشد و تعالی هنرآشپزی

درطول همایش شف ایران، آشپزان سرآشپزان، صاحبان رستوران‌ها، مدیران هتل‌های لوکس، کترینگ ها( واحدهای تهیه و توزیع غذا)، ناظران غذا و نوشیدنی هتل، استادان مدارس، دانشجویان دانشگاه ها و مدارس آشپزی و گاسترونومی، شیرینی‌پزی و بسیاری دیگر در سخنرانی ها، بحث‌ها و کارگاه‌ها برای رشد فکری و بحث در زمینه هنر آشپزی و بسیاری از موضوعات زیست محیطی و استخدام وغیره… شرکت خواهند کرد. رای اینکه به مهم‌ترین بازیگران شرکت‌کننده دراین موضوعات کمک کنیم تا با موضوعات تعامل کنند، از سرآشپزان پیشکسوت،سرآشپزان جوان نوآور، متخصصان غذا و نوشیدنی واحدهای خدمات غذا و نوشیدنی و نمایندگانی از نهادهای دولتی دعوت خواهیم کرد.

اطلاعات بیشتر

چرا باید حتماً در همایش سرآشپزان ایران حضور داشته باشیم؟

کنگره صنعت رستوران و به ویژه روزدوم آن یعنی همایش سرآشپزان ایران، به عنوان تنها رویداد درخور توجه و قابل تامل حوزه غذا و نوشیدنی، هرساله بستری شفاف، امیدآفرین و حرفه ای را برای همه بازیگران فعال در اکوسیستم خدمات غذا بوجود می آورد تا با بهره گیری از محتوای اثربخش و کاربردی خود بهترین موقعیت رشد و توسعه شغلی-فردی و در نتیجه قدرت بخشی رزومه شرکت کنندگان خلق کند.

فرصت های رشدشغلی

بهره گرفتن از فرصت های کم نظیر توسعه فردی-شغلی درحوزه تکنیک های پخت طعم های ترکیبی، ایده هایی نمایش و چگونگی گارنیش.

تجربیات به یاد ماندنی

آشنایی با راهبردهای جدید مدل های کسب و کار، مهمان نوازی، و خدمات و تجربیات به یاد ماندنی غذا خوری در همه سطوح.

درمیان زبدگان قوم!

ارتباط با سرآشپزان و کارشناسان زبده غذا و نوشیدنی از سراسر ایران که در صنعت غذا تاثیر داشته اند.

الهام بخشی و بینش افزایی

نشست های عمومی که موضوعاتی مانند روندهای غذایی در یکسال اخیرو آینده، منوهای ترکیبی، نوآوری درخلق غذاهای ایرانی-جهانی و... پوشش می دهند.

فراترازطعم

بررسی منو ها و رسیپی های رایج در رستوران ها و کافه های امروز ایران و چالش هاو راهکارهای مربوطه

چه کسانی ازاین همایش بهره بیشتری می برند؟

به منظور تحقق اهداف از پیش تعیین شده کنگره صنعت رستوران ایران، ما زمینه گردهمایی بخش های گوناگون صنعت را که به دلایل شلوغی و تراکم کار و فعالیت خود نمی توانند با همتایان را ارتباط برقرار کنند، فراهم نموده ایم.
همه کسانی که در حوزه خدمات غذاف منابع غذایی، سلامت محیطی و غذا، پخت و پز سالم استاندارد و نوآورانه، و … دست و پنجه نرم می کنند دراین رویداد حضور خواهند داشت.
کنگره صنعت رستوران ایران از رهبران فکری، کارافرینان، تصمیم گیرندگان، شف های پیشکسوت و جوان و سرمایه گذارانی که دارای نقش های ذیل هستند دعوت می کنیم:

۱

آشپزان و سرآشپزان و تصمیم گیرندگان منو غذایی که در عملیات خدمات غذا در حال فعالیت هستند.

۲

مدیران غذا و نوشیدنی از رستوران های مستقل زنجیره ای و سایر واحدهای خدمات غذا مرتبط از جمله: هتل ها، شرکت های سازمان ها و حتی سوپرمارکت های مواد غذایی.

۳

کارآفرینان و مدیران استارت آپ های غذا در فعالیت های خدمات غذا

۴

رهبران و مسئولین تحقیق، تغذیه، پایداری، و بهداشت عمومی از سازمان های دولتی و دانشگاه ها

۵

تولیدکنندگان و مواد غذایی یا خدمات غذا و یا تامین کنندگان تجهیزات و ابزارهای آشپزخانه های رستوران و صنعتی